SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S.)


TimePosted nedir ve neden bir sosyal medya yönetim aracı kullanmalıyım?

TimePosted, sizin ve ekibinizin sosyal medya hesaplarınızda içerik oluşturmanıza, programlamanıza ve yayınlamanıza olanak tanıyan bir planlama aracıdır. bir esinti sosyal medya mesajları zamanlama olun! Yayın şu anda Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn'i desteklemektedir.

 

Desteklenen sosyal ağlar

TimePosted ile bağlanabileceğiniz sosyal medya hesap türlerini aşağıda görebilirsiniz:

 • Facebook:  Sayfalar ve Gruplar
 • Instagram:  Kişisel Profiller ve İş Profilleri
 • Twitter: Profiller
 • LinkedIn: Profiller ve Sayfalar
 • Youtube: Kanallar

 

TimePosted gibi 3. taraf araçlar erişim ve etkileşimi olumsuz yönde etkiler mi?

Gönderilerinizi yönetmek için üçüncü taraf sosyal medya araçlarına güveninizi sağlayacak birkaç ipucu verelim. Merak ediyor olabilirsiniz:

 • Gönderilerim optimum erişim ve katılım sağlıyor mu?
 • Sosyal medya platformları üçüncü taraf araçlarına ceza veriyor mu?
 • 3. parti araçlar gerçekten maliyete değer mi?

Bunlar, bizim günlük olarak aldığımız en yaygın sorulardan bazılarıdır ve bunun üzerine geniş bir araştırma yaptık. Bu araştırmaya kadar, 3. parti araçların postaların erişimini ve katılımını etkileyip etkilemediğine “evet” veya “hayır” diyecek somut verilerimiz yoktu.

Olumsuz algının değişmesini umuyoruz.

Bir ay boyunca, birkaç başarılı pazarlamacı ve markanın yardımıyla, 3. parti sosyal medya araçlarının manuel paylaşım ile karşılaştırıldığında nasıl sonuçlar ortaya çıktığını görmek için 35 sosyal hesapta 200'den fazla mesajı test ettik.

Bulduklarımızın kısa bir özeti;

Facebook:

 • 3. Parti Araçlar: 9 yayın / 81,639 toplam erişim / yayın başına 9,071
 • Manuel Gönderme: 9 yayın / 79,380 toplam erişim / yayın başına 8,820

Twitter:

 • 3. Parti Araçlar: 45 yayın / 949.890 toplam gösterim / yayın başına 21.108
 • Manuel paylaşım: 45 yayın / 975.223 toplam gösterim / 21.621 yayın başına

LinkedIn:

 • 3. Parti Araçlar: 9 yayın / 63.221 toplam erişim / yayın başına 7.024
 • Manuel Gönderme: 9 yayın / 54.646 toplam erişim / yayın başına 6.071

 

Sosyal medyada içerik paylaşmak için mükemmel bir zaman var mı?

Sosyal medyada içerik paylaşmak için mükemmel bir zaman var mı? Çok farklı cevaplara sahip olan bu soru en çok konuşulan konulardan biri. Gönderinizi yayınlayacak en doğru zamanı bulmak zor olabilir ve bu doğru zamanı bulmanın tek ve en doğru yolu yok. Her sosyal ağ farklıdır, bu yüzden kesinlikle her biri için neyin işe yaradığını bulmak için biraz zaman harcamakta fayda var .

Yayınların daha iyi performans gösterdiği genel zamanlar olsa da, birçoğu izleyicinizin tercihlerine, içeriğine ve iş alanına bağlı olacaktır. Sosyal medyada gönderi yayınlama zamanıyla ilgili 2 belirgin görüş vardır:

 • Peak Time: Çoğu insan çevrimiçi olduğunda yayınla. Bu, takipçilerinizin yayınlarınızı görme şansını arttırabilir.
 • Off-Peak Time: Daha az kişi çevrimiçi olduğunda paylaşın. Bu, rekabetin daha az olduğu zamanlarda daha az içerikle rekabet etmeniz ve istatistik olarak zayıf bir geri dönüş almanıza sebep olabilir.

Hedef kitleniz için neyin en iyi olduğunu ve en çok ilgiyi çekmenin en iyi yolu test etmektir.

 

Farklı bir Facebook hesabı bağlamaya çalışıyorum, ancak kişisel hesabımı bağlamaya devam ediyor

TimePosted’a bir hesap bağlamaya çalıştığınızda zaten Facebook'ta oturum açtıysanız, oturum açtığınız hesabı bağlamak istediğinizi varsayar. Farklı bir Facebook hesabı bağlamak için, lütfen Facebook'tan tamamen çıkın ve  tekrar bağlantı adımlarını izleyin . Bu sefer, sizden Facebook giriş bilgilerinizi girmeniz istenecek ve yeni hesaba bağlanabileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarım güvende mi?

TimePosted’a sosyal medya hesaplarınızı kaydettiğinizde güçlü güvenlik alt yapımız sayesinde bilgileriniz şifrelenerek veri tabanında tutulur. Hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz veri tabanından kalıcı olarak silinir. Şifrelenmiş olan bilgileriniz tarafımızdan  veya herhangi bir 3. kişi tarafından görüntülenemez veya kaydedilemez. Böylece güvende olduğunuzdan emin olursunuz.

1 haftalık ücretsiz sürümü denemek için kredi kartı bilgililerimi girmeli miyim?

1 haftalık ücretsiz deneme sürümü için herhangi bir banka kartı veya kredi kartı bilgisi girmenize gerek yoktur. Yalnızca sosyal medya hesaplarınızı bağlayarak ücretsiz deneme sürümünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üyeliğimi iptal ettiğimde kalan kullanım hakkım ne olacak?

Üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda ödeme döneminizdeki kalan sürenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ödeme dönemi sonunda üyeliğiniz sona erdirilir ve yeni ücret tahsilatı yapılmaz.

Kredi kartı bilgilerim güvende mi?

TimePosted’da tanımladığınız kredi kartı veya banka kartınız iyzico güvencesi altında olup doğrudan bankanızın arabirimini kullanırsınız. Ödeme bilgileriniz hiçbir şekilde TimePosted tarafından görüntelenmemekte ve kaydedilmemektedir.

Üst planlara nasıl geçerim?

İstediğiniz an üst paketlere geçebilirsiniz. Ödeme dönemi ortalarında plan yükseltmeniz durumunda kullanmadığınız süre hesaplanır ve geçmek istediğiniz üst paket ücretinden düşülerek hiçbir kullanım kaybı veya mali kayıp yaşamamış olursunuz.

Alt planlara nasıl geçerim?

Dilediğiniz zaman alt planlara geçiş yapabilirsiniz. Geçmek istediğiniz alt planı seçtikten sonra mevcut planınızı kalan kullanım süresi dolana kadar kullanmaya devam edersiniz. Mevcut planınızın süresi dolduktan sonra seçtiğiniz alt plana otomatik olarak geçirilirsiniz ve geçiş yaptığınız plandan ücretlendirilmeye başlarsınız.

Bulut alanı bana yetmiyor ne yapmalıyım?

Seçtiğiniz plana dahil olan bulut alanı yetmediğinde;

 • Paylaşmış olduğunuz video ve görselleri silin.
 • Google Drive veya Dropbox hesaplarınızı entegre ederek alanınızı genişletebilirsiniz.
 • Gereğinden fazla yüksek çözünürlüklü görsellerden kaçının.
 • Daha fazla alan sunulmuş üst pakatelere geçiş yapabilirsiniz.
 • Mevcut bulut alanınızı genişletmenize olanak sağlayan paketler üzerinde durmaksızın çalışıyoruz. Yakın gelecekte hizmete açmayı planlıyoruz.

Defter oluşturma nedir?

Gönderilerinizin altlarına yazdığınız başlıkları, açıklamaları ve hastaglari defterinize kaydeder  ve ihtiyacınız olduğunda hemen ulaşırsınız. Böylece tekrar tekrar yazmaktan kurtulursunuz.

TimePosted’ı mobilde kullanabilir miyim?

TimePosted mobilde en rahat kullanımı sunmak için mobil browserlarla uyum içinde çalışmaktadır. Şuan maalesef Ios ve Android uygulamamız mecvut değil. Ios ve Android uygulamalarımızı size mobilde de konfor sağlamak için en stabil hale gelene kadar yayına almıyoruz.

Planladığım görsel veya videoların bazıları paylaşılmıyor.

 • Paylaştığınız görsel ve videoların ebatları, çözünürlüğü, boyutları, dosya formatı paylaşmaya çalıştığınız platformun kuralları dışında olabilir. Böyle durumlarda gönderiniz paylaşılamayacaktır. Paylaşım yapmak istediğiniz platformun kurallarını lütfen inceleyiniz.
 • Planladığınız görsel veya videoyu henüz paylaşılmadan bulut alanından silmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda gönderiniz paylaşılamayacaktır.
 • Eğer sorunun bizden kaynaklandığını düşünüyorsanız [email protected] adresiyle bize bildirin, destek ekibimiz en kısa sürede sorunu çözecektir.

Dosya Yöneticisinde görselleri silmeye çalıştığımda neden bazı görseller silinmiyor?

Dosya yöneticisinde görselleri silmek istediğinizde yalnızca paylaşılmış yada hiç planlanmamış olan görselleriniz silinecektir. Planlanmış ve henüz planlanma tarihi gelmemiş görseller paylaşımlarınızı korumak adına silinmeyecektir. Eğer yinede planlanmış görsellerinizi silmek isterseniz planlamalarınızı iptal etmeniz gerekecektir.