Kullanım Kılavuzu

TimePosted temelde sosyal medya gönderilerini ileriye dönük planlama aracı olarak tasarlandı. Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin ve Youtube mecralarındaki metin, fotoğraf, video, çoklu resim ve story paylaşımlarınızı TimePosted ile planlayabilirsiniz.

https://www.timeposted.com/auth/signup adresinden hesap bilgileriniz ile kayıt olarak 28 günlük ücretsiz üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Artık TimePosted kullanmaya hazırsınız. Giriş yaparak kontrol panelinden hesaplarınızı ekleyebilir, paylaşım planlamaya başlayabilirsiniz.

Panelde sağ üst köşede bulunan profil sekmesine tıklayarak şifre, ödeme bilgileri ve paket işlemlerinizi güncelleyebilirsiniz. Takviminizi görüntüleyebilir ve planladığınız içeriklere ulaşabilirsiniz. Hesaplarınızı sosyal mecralara göre listeli bir şekilde görebilirsiniz. Kendi paketinizde değişiklik yapabilir, hesabınızı yükseltebilirsiniz. Ödeme geçmişinizi görüntüleyebilir ve sistemden çıkış yapabilirsiniz.


Hesaplarım sekmesinden yönetmek istediğiniz hesapları ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Yönetmek istediğiniz sosyal medya hesaplarınızı (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Linkedin) Hesaplarım sekmesi altında, her platform için ayrı ayrı oluşturulmuş olan pencerelerin sağ üst köşesinde yer alan + simgesine tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Hesaplarım sekmesinde yer alan Facebook seçeneğinden + simgesine tıklayarak Facebook hesabınızı ekleyebilirsiniz. Facebook hesabınız için yazı, fotoğraf, çoklu görsel, video,link paylaşımı planlayabilir ve birden fazla hesap ekleyebilirsiniz.

Hesaplarım sekmesinde yer alan Linkedin seçeneğinden + simgesine tıklayarak Linkedin hesabınızı ekleyebilirsiniz. Linkedin hesabınız için yazı, fotoğraf, çoklu görsel, video,link paylaşımı planlayabilir ve birden fazla hesap ekleyebilirsiniz.

Hesaplarım sekmesinde yer alan Twitter seçeneğinden + simgesine tıklayarak Twitter hesabınızı ekleyebilirsiniz. Twitter hesabınız için yazı, fotoğraf, çoklu görsel, video,link paylaşımı planlayabilir ve birden fazla hesap ekleyebilirsiniz.

Hesaplarım sekmesinde yer alan Instagram seçeneğinden + simgesine tıklayarak Instagram hesabınızı ekleyebilirsiniz. Instagram güvenlik sebebi ile telefonunuzdan giriş yapmanızı ve izin vermenizi isteyecektir. Bu işlem sonrasında eklemiş oladuğunuz Instagram hesabınız için yazı, fotoğraf, çoklu görsel, video, story paylaşımı planlayabilir ve birden fazla hesap ekleyebilirsiniz. Instagram standart ölçüsü 1080x1080 4x5 şeklinde olduğu için ölçeklendirme yaparken dikkat etmeniz gerekmektedir. Instagramın doğru ölçüde olmayan görselleri üstten keserek paylaştığını hatırlatmak isteriz.

Hesaplarım sekmesinde yer alan YouTube seçeceğinden + simgesine tıklayıp, YouTube hesabınızın bağlı olduğu Gmail hesabınızla giriş yaparak hesabınızı ekleyebilirsiniz. Birden fazla hesap ekleyebilirsiniz.

Kontrol panelinde sağ üst köşede bulunan Post Planla sekmesinde paylaşım planlayabileceğiniz platformları görebilirsiniz. Hangi platformda paylaşım yapacaksanız o mecrayı tıklayarak yazı, fotoğraf,gif, link ya da video ekleyerek dilediğiniz tarihe planlama yapabilirsiniz. Planlama yaparken dilerseniz aynı gönderiyi birden fazla hesabı seçerek çoklu paylaşabilir ya da mecralara özgü tekil paylaşımlar planlayabilirsiniz. Ayrıca Önizleme özelliği ile paylaşımınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Paylaşımlarınıza hashtag ekleyebilir, dilerseniz paylaşımınızı Şimdi yayınla seçeneği ile paylaşabilirsiniz.

TimePosted Kontrol paneli ana sayfası takvim ile açılmaktadır. Tüm planlamalarınızı ve özel günleri görebileceğiniz Takvim menüsü başlığında aynı zamanda sosyal mecralar özelinde yayınlanmış ve yayınlanmamış paylaşımlarınızı kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz takvimin sürükle bırak özelliğini kullanarak yayınlanmamış gönderilerinizin tarihini ve saatini pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular